Harabin opäť podľa za-ko-na

Autor: Peter Paluda | 1.4.2014 o 12:00 | (upravené 1.4.2014 o 12:18) Karma článku: 27,98 | Prečítané:  3613x

Ako nám opäť ožil a opäť je aktívny. Mal by podstúpiť preverenie všetkého, čo bolo o ňom oznámené orgánom činným v trestnom konaní mnou a ďalšími osobami od roku 2000. Pretože podozrievať novozvoleného prezidenta, že neformálnymi krokmi budú trestná činnosť alebo vydieranie, môže len ten kto vie o čom hovorí a kričí: "Chyťte zlodeja!"

Od roku 2002 som podal na Štefana Harabina deväť trestných oznámení.

Napriek tomu, že podľa článku 12 odsek 4 Ústavy Slovenskej republiky nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody, Harabinovi nič nebránilo, aby ma za trestné oznámenie z júla 2009 (najmä o nevyplatení platov sudcov v riadnych výplatných termínoch, ale aj o ďalších skutkoch) dal disciplinárne stíhať, že "vraj" Súdnou radou Slovenskej republiky - slovutným to orgánom slovenskej justície, ktorý počúva najmä na meno Harabin. Preto vypočul i jeho návrh na moje disciplinárne stíhanie, ba i zbavenie talára na dva roky a s tým spojenú diskrimináciu, nie len v znemožnení mi súdiť dva roky, ale i v ďalších veciach, a keď sa mu nakoniec nepodarilo svojvoľne ma vyhnať z justície, preložil ma aspoň na správne súdnictvo, kde v rozpore so zdravým rozumom súdim dodnes. Za podpory Harabinových prisluhovačov a krivičov zákona.

Čo je však najpodstatnejšie, niektoré z preverovaní uvedených, a nielen mojich trestných oznámení, za doposiaľ nepremlčané trestné činy, neboli doposiaľ ukončené. Harabin k nim vôbec nebol vypočutý.

Bolo by hádam na mieste, využiť Harabinom nepoznané neformálne prostriedky - rozhovory s príslušnými - na to, aby sa konečne tieto trestné oznámenia preverili so všetkou vážnosťou, bez ovplyvňovania a zavádzania a po vypočutí podozrivého k veci.

Aby Harabin konečne vedel, ktoré sú to tie neformálne prostriedky v súlade so zákonmi a Ústavou, ktoré môžu byť aj na jeho nevymenovanie použité.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?