Vzdor

Autor: Peter Paluda | 26.11.2013 o 0:45 | (upravené 26.11.2013 o 11:10) Karma článku: 14,85 | Prečítané:  889x

V jednom kuse ho týrali, ponižovali, šikanovali, ubližovali mu, prosto nakladali s ním ako s vecou, bez kúska citu a porozumenia. Nechápal svoj údel, lebo robil iba to, čo považoval za správne. Bol vychovaný, aby sa nikomu nediala krivda, a ak tak potom skôr jemu, ako druhým. No aj tak nechápal, prečo dostáva rany za poukazovanie na neprávosť, nerovnosť, nespravodlivosť.

A zrazu sa ukázala cesta von.

Preč z toho začarovaného kruhu.

Zrazu mohol ukázať, že nemusí trpieť všetku tú bolesť len tak, bez toho, aby niečo spravil.

Nadýchol sa a hodil. Ten lístok bol pre neho satisfakciou, aj keď len malou, ale oslobodzoval ho od tých rokov čo prežil.

Vedel, že trafil, že tá rana bola presne namierená a zabolí. Nedokázal odhadnúť, či aj prinúti niekoho porozmýšľať o jeho utrpení, ale nech...Aj keď bude jeho naničhodný život pokračovať, ale aspoň dal pocítiť, že nemusí už trpieť len on. Z času načas sa vzchopí a udrie. Dá o sebe vedieť. A nie je vylúčené, že údery môžu aj silnieť. Teraz však dostane zabrať. Musí zas chvíľu vydržať než zas príde jeho čas.

Radšej by sa dohodol a zbavil múk, ale po opakovaných pokusoch sa utvrdil v tom, že to nejde. Treba podporovať neočakávané jednorazové útoky, keď druhá strana nečaká úder.

A napokon, zdá sa, že nie je sám.

Možno sa zamyslia, že ubližujú neprávom a možno iba zvýšia tlak. Veď uvidí...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?