Videl som video

Autor: Peter Paluda | 9.10.2013 o 9:50 | Karma článku: 11,08 | Prečítané:  1047x

o tom, ako nám hrozí islamizácia Európy a ako o niekoľko desaťročí nebude v Európe, či USA prevaha pôvodného, najmä kresťanského obyvateľstva, ale islamského. Kvôli pôrodnosti, kvôli súdržnosti, kvôli vzťahom, zásadám, ktoré určujú ich priority? Neviem. Zaujalo ma však to, ako precízne sa dopredu určitá časť sveta a nielen tá, ktorej sa to týka, stará resp. pripravuje na chod civilizácie v Európe, či Severnej Amerike až nastane deň D. Až nás pôvodných bude menej! 

Ako asociácia, bez hlbšej súvislosti k tomu videu, mi napadlo, že to čo bolo kedysi slušné sa už dnes bežne nenosí, aspoň nie tu u nás. Slušnosť a morálka vôbec prehrávajú na celej čiare a sú "množstevne" utláčané ako spomenuté pôvodné obyvateľstvo. Zákony? Tiež mám občas ako profesionál pocit, ba niekedy i vedomosť, že neplatia pre každého rovnako, a tak ako kedysi; aj keď som mal pocit, že i to bol dôvod, prečo nastal November 1989. Napriek tomu, že pred Nežnou sme tých Vyvolených mali pomerne menej a s nižšími nárokmi na spotrebu.

Všetko sa akosi obracia naruby, svet sa mení zvnútra, ale ľudia ostávajú tí istí.

Dalo by sa povedať, že viac než zmena počtu obyvateľov s islamským a kresťanským náboženstvom, na území celej Európy, ktorá na nás zatiaľ, pre našu imigračnú politiku až tak veľmi nedolieha a asi zatiaľ ani nevieme doceniť všetky dôsledky takej úvahy o náraste vplyvu islamu v tradične kresťanských teritóriách, by nás malo mrzieť a mali by sme sa vážnejšie zaoberať tým, z akého dôvodu ubúda denne slušných ľudí, alebo sú čoraz skrytejší, bojácnejší, z akého dôvodu sa z každodenného života vytráca čestnosť, statočnosť, zásadovosť ...? Na úkor anarchie, neslušnosti, vulgárnosti, zlosti a vôbec negativizmu.

Slovenská justícia, je rovnako ako nielen iné organizované zložky moci poznačená práve týmto stavom - chorobou slovenskej spoločnosti.

Tak, ako v nej sa len malá časť zdvihne proti Gorile (lebo, veď, čo z toho budeme mať?), tak napriek veľkému a dlhotrvajúcemu hluku a už i patričným dôkazom o nezákonnom pôsobení Gorily v justícii, sa dlhodobo a programovo nič nedeje. Rovnako ako v celej spoločnosti. A ak sa niekto výnimočne nájde a poukáže na zlé javy alebo si dokonca dovolí vo vypätej situácii zachovať sa ako človek, je vždy zvrchu (najmä ak kritika mieri "hore") nejako pokorený, nehovoriac o ocenení a solidarite bežných ľudí, ktorá isto hreje, ale nedá chlieb ani byt. 

A ak chýba statočnosť a zásadovosť bežnému občanovi, viete si predstaviť ako veľmi chýba sudcovi, ktorý má rozhodovať o vážnych sporoch týkajúcich sa života, zdravia a majetku, ak je roztrasený sľubmi, vplyvmi, hrozbami a želaniami.

Zdá sa, že tento jav od roku 1989, kedy bol na slovenské územie spolu so slobodou pustený, má bujnejúce tendencie a podobne, ako v úvode spomínanom videu, napokon preváži nad pôvodným spôsobom bytia a správania sa slovenskej pospolitosti.

Čo nastane potom, keď tieto javy úplne prevážia, pretože zatiaľ sa predsa len na uliciach, ba ani v Parlamente bežne nebijeme (ale aj tento cudzí jav sa tu už ojedinele objavil a tiež o niečom svedčí) a aj kriminalita je zatiaľ pod kontrolou? Uvažuje niekto o tom, že stav, kvôli ktorému je dnes takmer bežné, že niekto je zodpovedný, a nielen trestne, za všetko, a iný, len za niečo, alebo za vôbec nič, môže prerásť do úplnej anarchie, prinajmenšom do prevrátenia pomeru počtu ľudí, ktorí sú schopní ctiť a hlavne rešpektovať určité pravidlá a tých, čo z rôznych dôvodov nectia nič, lebo..., v prospech tých zúrivejších.

Možno sú medzi nami takí, ktorí v týchto dimenziách uvažujú a vedia veci vidieť v súvislostiach a dokonca sa pripraviť na dôsledky zmien, ktoré vidia v blízkej, či vzdialenejšej budúcnosti.

Kde však sú tie naše videá, keď tendencie zvratu sú už markantné a nič som na videu ani v kine, či televízii nevidel? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?