Skutočne sa nič nedeje?

Autor: Peter Paluda | 8.11.2012 o 13:00 | (upravené 9.11.2012 o 15:54) Karma článku: 16,71 | Prečítané:  1433x

Uvidíme 20. novembra 2012. Možno vyhlásime aj nový sviatok, alebo budeme smútiť, že už aj tá posledná iskierka nádeje zhasla.

Dňa 19. decembra 2011 prostredníctvom médií obvinil Štefan Harabin Luciu Žitňanskú, že znefunkčnila svojou novelou zákona o sudcoch od januára nového roka disciplinárny súd.

Pomaly je o rok viac, a mnohí „obľúbenci" Štefana Harabina, ktorých stíha za „závažné nedostatky" typu: písal úradu A namiesto B, ktorý je u neho zanedbateľný (na seba napr. nepodal disciplinárny návrh, za to, že jeho návrh na prešetrenie majetku predsedu výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií Miroslava Beblavého „nespĺňa formálno-právne náležitosti podľa ústavného zákona") sa len a výlučne liknavosťou súčasných diciplinárnych senátov nedočkali „spravodlivého rozhodnutia".

Ani na sudcov disciplinárnych súdov nepodá Štefan Harabin disciplinárne návrhy za prieťahy, hoci niektoré veci majú na stole aj tri roky a zákon im ukladá vec skončiť spravidla do troch mesiacov. Ale oni vedia, že im nič nehrozí, veď ich kryje najlepší sudca na Slovensku.

Podobne je tomu v prípade sudcu, ktorý známy svojimi jánošíkovskými aktivitami prišiel o talár až vtedy, keď už jeho bojkot začínal hraničiť so štrajkom. Lebo vraj na obchodnom berú a každý má svoj senát. To už bolo treba oceniť. Keby čušal, mohol pokojne oddychovať.

Tomu hovorím kľud v justícii.

Ak k tomu pripočítam čistky, ktoré sa opäť rozbehli pod kepienkom znižovania stavov administratívy, ale opäť postihnú len tých najrobotnejších a najčestnejších, lebo tí, čo sa vedia vždy a za všetkých okolností prispôsobiť prídu na rad až poslední, tak sa naozaj nič nedeje.

Len dokedy ten kľud bude vyhovovať aj občanom. Alebo, že by si to všetci želali?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?