Let's Harabin

Autor: Peter Paluda | 28.5.2012 o 23:24 | Karma článku: 15,28 | Prečítané:  969x

Koľko ľudí by si želalo, aby bol už na čele slovenského súdnictva niekto kultivovanejší a hlavne spravodlivejší, pravdovravnejší, morálnejší, a hlavne konajúci podľa zákona? Keďže, priznajme si, my - menšina - na to nemáme - a mlčiacej väčšine to bude ešte dlho jedno, ostáva nám len šíriť osvetu, ako kedysi známemu Matejovi Hrebendovi. Lebo vplyv Harabina sa šíri a spokojnosť s jeho pôsobením tiež.

Dnes obletela slovenským svetom správa o tom, koho predseda Súdnej rady odporúča voliť sudcom za členov Súdnej rady SR.

Sú to najmä: Igor Burger, Imrich Volkai, Jana Bajánková, Viera Petríková, Dana Bystrianska.

Prvý kandidát mi je známy jeho neúplnými a preto klamlivými výrokmi na moju adresu z pozície člena Súdnej rady SR 17. mája 2011, ktorými povedal, že som nespôsobilý byť členom kolégia trestného, lebo jeden pán predseda senátu mu to povedal. To bolo podkladom, akože, môjho preradenia z trestného úseku na správny. Nevadilo, že to bolo bez prerokovania so sudcom, počas dočasného pozastavenia výkonu funkcie sudcu, že s tým nesúhlasila Sudcovská rada ani Správne kolégium NS SR atď. Nevadí, že Igor Burger nepracoval na Najvyššom súde od roku 1997 do roku 2011 a ja som bez akýchkoľvek problémov pracoval na trestnom kolégiu od roku 1994 do príchodu Harabina v roku 2009. Až ten to kozmicky zmenil a už pre jeden výrok musím byť správnym sudcom. Bez ohľadu na to, že to poškodzuje účastníkov konania.

Igor Burger si neskôr už na svoje výroky nepamätal a bol prekvapený, že vôbec niečo na moju adresu povedal. Dobre, že sú pre pamäť zaznamenané.

Prezidentka Združenia sudcov Slovenska Dana Bystrianska mi na rokovaní Hlavného zhromaždenia ZSS 21. a 22. novembra 2009 odmietla poskytnúť pomoc, hoci bolo zjavné, že ma ako člena ZSS disciplinárne stíha Harabin a jeho Súdna rada SR neprávom za podané trestné oznámenie a názor v novinách. Prezidentka združenia, ktoré má ochraňovať oprávnené záujmy sudcov!

Ďalší navrhovaní a predsedom Súdnej rady SR odporúčaní majú podľa mojej mienky spoločnú jednu výraznú črtu, neodporovať tam, kde si predseda Súdnej rady SR želá presadenie svojho názoru. Bez ohľadu na to, či je zákonný, správny, spravodlivý a podobne. A ak mu budú odporovať tak len mierne, akademicky, aby nebodaj neutrpela prestíž predsedu.

Je zrejmé, že Harabin nepotrebuje takých členov Súdnej rady SR ako je Paluda, či nebodaj iní hriešnici dovoľujúci si vysloviť aj kritický názor. Vidno to na tom, čo si na každom rokovaní musia odtrpieť traja členovia Súdnej rady SR vymenovaní Vládou SR v minulom volebnom období.

Pretože po jeho musí byť aj vtedy, ak právoplatné súdne rozhodnutie vyslovilo opak. Vydá stanovisko a musí byť po jeho, aj keď aj Ústavný súd SR povie niečo úplne iné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?