Harabin je slaboch

Autor: Peter Paluda | 14.3.2012 o 17:59 | (upravené 15.3.2012 o 15:25) Karma článku: 10,09 | Prečítané:  4531x

Nedokáže uniesť ani zblo toho, čomu vystavuje sudcov, ktorých ministerstvo a súd riadil a riadi. Volá o pomoc, ako malé diaťa, hoci jeho moc je v porovnaní s radovými sudcami neúmerne vysoká a ním zneužívaná. Za pomoci budúceho i bývalého predsedu vlády, ktorý ho kryje, chváli a povyšuje. Máme sa na čo tešiť!

Keď Harabin v roku 2006 začal, po nástupe do funkcie ministra spravodlivosti, bezdôvodne odvolávať predsedov krajských súdov málokto okrem dotknutých zareagoval a kričal ako teraz Harabin.

Keď začal disciplinárne stíhať sudkyňu Benešovú de facto za to, že chcela samostatne a nezávislo rozhodnúť v jeho spore na ochranu osobnosti a de jure za nepovolenie nehrávania na pojednávaní, nikto nebol statočný a nevykrikoval na plné pľúca, že je to zneužívanie moci a proti zákonu.

Keď disciplinárne stíhal ďalších neposlušných sudcov, ktorí si dovolili nesúhlasiť s jeho prístupom a vedením justície, vrátane mňa, a podával návrhy aj za takú absurdnosť, ako je podanie trestného oznámenia, akože uplatnenie ústavného práva, cez médiá sme počúvali, aký je to právny génius a najschopnejší sudca na Slovensku.

Teraz, keď má znášať dôsledky svojich bezbrehostí a svojho výkladu zákonov, ako je pre neho typické, lebo pre neho, zdá sa, aj zákonodarný zbor, bude pomaly len prípravným výborom pre harabinovský výklad zákonov a Ústavy, a keď nie, tak pomôžu kamoši na Ústavnom súde, ktorý sa raz vyhlásia za zaujatých a inokedy bez obáv odpália sťažnosť týkajúcu sa ich liblinga, bez vylúčenia svojich maličkostí z konania, Harabin kričí ostošesť akým je on predmetom politickej šikany a perzekúcie.

Keby sa tak dokázal zamyslieť, koľkým ľuďom bezdôvodne a protizákonne už naubližoval, tak by sa nieže sťažoval na ESĽP, ale utekal by kade ľahšie. Lenže nemá hanby len sa bojí, aby nevyšlo najavo všetko, čo kedy napáchal a pácha. No a nová vláda na čele s Ficom?

Neočakávam od nej objektivitu A nielen v tomto smere. Lebo počúvať druhý deň po voľbách, ako má o mojich a Vašich peniazoch v druhom pilieri rozhodovať budúci minister financií po dohode so správcovskými spoločnosťami, bez toho, aby sme my, ako reálni vlastníci, mali na svoje peniaze dosah alebo či zvýšiť dane úspešným a dať ich tým, čo nechcú pracovať (tým, čo pracovať chcú treba pracovné príležitosti a dobrú plácu, nie podporné žobračenky), je naozaj nielen "logické", ale predovšetkým "spravodlivé".

Takže Harabin musí silno volať a kričať, aby ho počuli až hin v Štrasburgu a hlavne, aby svojim krikom zakryl to, čo nerád počuje aj bývalý agent pre zastupovanie Slovenskej republiky pred ESĽP.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?