Kto chce Fica, želá si aj Harabina

Autor: Peter Paluda | 13.2.2012 o 22:18 | (upravené 13.2.2012 o 22:36) Karma článku: 30,92 | Prečítané:  6369x

Ako môže politik, ktorý tvrdí, že má v úcte právo a demokraciu s jej princípmi ľudovlády, obhajovať mohutné nedemokratické a protiprávne postupy predsedu najvyššieho súdu a podporovať ho v jeho ťažení zneužívajúcom postavenie, ktoré momentálne zastáva?

Buď ničomu nerozumiem alebo tu existuje skrytý komplot, ktorý sa z času načas podarí na chvíľočku a nejasne osvetliť nejakou tou Gorilou a na chvíľku zbadáme súvislosti, ktoré sme v skrytu duše zavrhovali ako tie nejnemožnejšie a najzvrátenejšie prepletence osudov ľudí, ktorých by sme k sebe a z tých dôvodov aké sú nám zrazu zjavené, nikdy nepriraďovali.

Chápeme, prečo ten a s tým, ako sa podarilo toto a hento a pochopíme dôvod rýchleho zcelebritenia, či naopak pádu, ako keď nazriete do jasnovideckej gule.

Osvetlené súvislosti dodajú zmysel tajomnu, ktoré dovtedy zastieralo vzťahy a väzby i ich výstupy.

Čo viaže Harabina a Fica, čo je jeden druhému dlžný a ako sú si jeden druhému zaviazaní?

V roku 2002 som podal prvé trestné známenie na Harabina a Fico sa ho ihneď zastal. Nevedel, čo je v tom trestnom oznámení, ale postavil sa na stranu Harabina. A tak to bolo takmer vždy, keď niekto čosi relevantné urobil proti nekalostiam Harabina. Napríklad, keď nepustil finančnú kontrolu ministra Mikloša na najvyšší súd a hrozil mu za to disciplinárny postih. Alebo keď ho v roku 2008 navrhol, vtedy, poslanec Lipšic, odvolať z ministerskej funkcie pre priateľstvo so Sadikim.

Čo to musí byť za sila, ktorá napriek preukázateľným prešľapom Harabina vedie Fica znovu a znovu k jeho obrane, hoci mal byť už dávno preč zo svojej funkcie?

Fico vie, len v mojom osobnom prípade, ku koľkým podlostiam a akému hrubému zneužitiu funkcií sa Harabin uchýlil, len aby si ukojil chtíč svojej pomsty, hoci verejnosti kričal, že všetko je podľa zakona. A Fico to vie.

Či to iba v Indii, keď sa zrazia dva vlaky, odstúpi minister dopravy? U nás bude predseda najpreferovanejšej politickej strany obhajovať pre demokraciu a právny štát neobhájiteľné? Alebo vari bude musieť prevelebný spáchať až hrdelný trestný čin v priamom prenose, aby ktosi sňal klobúk a kapituloval?

Nie som celkom naivný a preto mi, ako to lepidlo, vychádza iba moc a vplyv. Nič iné. U Harabina chápem, u Fica možno, u jeho voličov nie!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?