Keňa európskeho typu?

Autor: Peter Paluda | 17.1.2011 o 18:17 | (upravené 17.1.2011 o 18:55) Karma článku: 4,43 | Prečítané:  525x

V Odporúčaní Výboru ministrov členských štátov Rady Európy o nezávislosti, výkonnosti a postavení sudcov, som sa dočítal veľa múdrych vecí. Dokument je z roku 1994. Reaguje najmä na situáciu vo vtedajšej Európe, tak ako sa javila po páde železnej opony.

V závere môžete čítať takéto vety: "štáty majú posúdiť, možnosť vytvoriť v súlade so zákonom, osobitný zodpovedný orgán poverený aplikovať sankcie a disciplinárne opatrenia, ak toto nie je súčasťou právomoci súdu, a ktorého rozhodnutia by boli kontrolované,  nezávislým najvyšším súdnym orgánom , alebo by to bol tento samotný nezávislý  najvyšší súdny orgán..."

Ďalej sa hovorí o tom, ako má mať sudca právo na vyjadrenie ku všetkým obvineniam a vôbec právo na spravodlivý súdny proces.

No a teraz si predstavte, ako Harabin, ktorý sa cítil byť dotknutý tým, že som na neho podal za nevyplatenie platov sudcov Najvyššieho súdu Slovenskej republiky trestné oznámenie, teda za uplatnenie práva, ktoré mi garantuje i Ústava Slovenskej republiky, Harabin, ktorý je predsedom Súdnej rady Slovenskej republiky - najvyššieho nezávislého súdneho orgánu u nás, poskytuje Paludovi všetky práva na spravodlivý proces, ako mi dáva možnosť vyjadriť sa k veci.

Predstavte si ako Kožíková členka tej istej Súdnej rady Slovenskej republiky, ktorá na tlačovej besede k môjmu disciplinárnemu návrhu podanému najvyšším nezávislým orgánom súdnej moci na Slovensku - Súdnou radou Slovenskej republiky, ktorá mi zároveň znemožnila od 8. septembra 2009 doposiaľ súdiť a ktorá nepovedala nič k môjmu preradeniu na správne kolégium Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, po tom, čo som si "odsúdil" 28 rokov na trestnom, povedala, že je neprípustné, aby sudca podával na sudcu trestné oznámenie, a preto zakazujeme Paludovi súdiť, hoci sama trestné oznámenie na kolegyňu sudkyňu podala.

Viete si predstaviť, ako takýto nezávislý orgán súdnej moci, o ktorého ďalších členoch by som mohol tiež, čo to napísať, ba ten najvyšší z nezávislých, rozhoduje zákonne a spravodlivo o mojom disciplinárnom návrhu, keď, hoci jej to prikazuje jej vlastný rokovací poriadok v článku 3, ani sa nepokúsila 8. septembra 2009 a vôbec doposiaľ, predvolať ma umožniť mi, ako to žiada Rada Európy vypočuť ma k obvineniam, ktoré mi zložila na plecia?

Pýtam sa: " Presťahovala sa Európa alebo to len my sme sa na chvíľu ocitli mimo Európy?"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Laššáková: Kiskov výber ma prekvapil, nečakala som to

Poslankyňa za Smer Jana Laššáková tvrdí, že Maďarič na sneme strany hovoril čiastočne aj z jej srdca.


Už ste čítali?