Harabin opäť podľa za-ko-na

Autor: Peter Paluda | 1.4.2014 o 12:00 | (upravené 1.4.2014 o 12:18) Karma článku: 28,12 | Prečítané:  3567x

Ako nám opäť ožil a opäť je aktívny. Mal by podstúpiť preverenie všetkého, čo bolo o ňom oznámené orgánom činným v trestnom konaní mnou a ďalšími osobami od roku 2000. Pretože podozrievať novozvoleného prezidenta, že neformálnymi krokmi budú trestná činnosť alebo vydieranie, môže len ten kto vie o čom hovorí a kričí: "Chyťte zlodeja!"

Od roku 2002 som podal na Štefana Harabina deväť trestných oznámení.

Napriek tomu, že podľa článku 12 odsek 4 Ústavy Slovenskej republiky nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody, Harabinovi nič nebránilo, aby ma za trestné oznámenie z júla 2009 (najmä o nevyplatení platov sudcov v riadnych výplatných termínoch, ale aj o ďalších skutkoch) dal disciplinárne stíhať, že "vraj" Súdnou radou Slovenskej republiky - slovutným to orgánom slovenskej justície, ktorý počúva najmä na meno Harabin. Preto vypočul i jeho návrh na moje disciplinárne stíhanie, ba i zbavenie talára na dva roky a s tým spojenú diskrimináciu, nie len v znemožnení mi súdiť dva roky, ale i v ďalších veciach, a keď sa mu nakoniec nepodarilo svojvoľne ma vyhnať z justície, preložil ma aspoň na správne súdnictvo, kde v rozpore so zdravým rozumom súdim dodnes. Za podpory Harabinových prisluhovačov a krivičov zákona.

Čo je však najpodstatnejšie, niektoré z preverovaní uvedených, a nielen mojich trestných oznámení, za doposiaľ nepremlčané trestné činy, neboli doposiaľ ukončené. Harabin k nim vôbec nebol vypočutý.

Bolo by hádam na mieste, využiť Harabinom nepoznané neformálne prostriedky - rozhovory s príslušnými - na to, aby sa konečne tieto trestné oznámenia preverili so všetkou vážnosťou, bez ovplyvňovania a zavádzania a po vypočutí podozrivého k veci.

Aby Harabin konečne vedel, ktoré sú to tie neformálne prostriedky v súlade so zákonmi a Ústavou, ktoré môžu byť aj na jeho nevymenovanie použité.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

TECH

Čili papričky môžu ľuďom predlžovať život

Štúdia naznačuje, že červené čili znižuje úmrtnosť.


Už ste čítali?