Harabin je slaboch

Autor: Peter Paluda | 14.3.2012 o 17:59 | (upravené 15.3.2012 o 15:25) Karma článku: 10,09 | Prečítané:  4519x

Nedokáže uniesť ani zblo toho, čomu vystavuje sudcov, ktorých ministerstvo a súd riadil a riadi. Volá o pomoc, ako malé diaťa, hoci jeho moc je v porovnaní s radovými sudcami neúmerne vysoká a ním zneužívaná. Za pomoci budúceho i bývalého predsedu vlády, ktorý ho kryje, chváli a povyšuje. Máme sa na čo tešiť!

Keď Harabin v roku 2006 začal, po nástupe do funkcie ministra spravodlivosti, bezdôvodne odvolávať predsedov krajských súdov málokto okrem dotknutých zareagoval a kričal ako teraz Harabin.

Keď začal disciplinárne stíhať sudkyňu Benešovú de facto za to, že chcela samostatne a nezávislo rozhodnúť v jeho spore na ochranu osobnosti a de jure za nepovolenie nehrávania na pojednávaní, nikto nebol statočný a nevykrikoval na plné pľúca, že je to zneužívanie moci a proti zákonu.

Keď disciplinárne stíhal ďalších neposlušných sudcov, ktorí si dovolili nesúhlasiť s jeho prístupom a vedením justície, vrátane mňa, a podával návrhy aj za takú absurdnosť, ako je podanie trestného oznámenia, akože uplatnenie ústavného práva, cez médiá sme počúvali, aký je to právny génius a najschopnejší sudca na Slovensku.

Teraz, keď má znášať dôsledky svojich bezbrehostí a svojho výkladu zákonov, ako je pre neho typické, lebo pre neho, zdá sa, aj zákonodarný zbor, bude pomaly len prípravným výborom pre harabinovský výklad zákonov a Ústavy, a keď nie, tak pomôžu kamoši na Ústavnom súde, ktorý sa raz vyhlásia za zaujatých a inokedy bez obáv odpália sťažnosť týkajúcu sa ich liblinga, bez vylúčenia svojich maličkostí z konania, Harabin kričí ostošesť akým je on predmetom politickej šikany a perzekúcie.

Keby sa tak dokázal zamyslieť, koľkým ľuďom bezdôvodne a protizákonne už naubližoval, tak by sa nieže sťažoval na ESĽP, ale utekal by kade ľahšie. Lenže nemá hanby len sa bojí, aby nevyšlo najavo všetko, čo kedy napáchal a pácha. No a nová vláda na čele s Ficom?

Neočakávam od nej objektivitu A nielen v tomto smere. Lebo počúvať druhý deň po voľbách, ako má o mojich a Vašich peniazoch v druhom pilieri rozhodovať budúci minister financií po dohode so správcovskými spoločnosťami, bez toho, aby sme my, ako reálni vlastníci, mali na svoje peniaze dosah alebo či zvýšiť dane úspešným a dať ich tým, čo nechcú pracovať (tým, čo pracovať chcú treba pracovné príležitosti a dobrú plácu, nie podporné žobračenky), je naozaj nielen "logické", ale predovšetkým "spravodlivé".

Takže Harabin musí silno volať a kričať, aby ho počuli až hin v Štrasburgu a hlavne, aby svojim krikom zakryl to, čo nerád počuje aj bývalý agent pre zastupovanie Slovenskej republiky pred ESĽP.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

TECH

Čili papričky môžu ľuďom predlžovať život

Štúdia naznačuje, že červené čili znižuje úmrtnosť.


Už ste čítali?