Kto chce Fica, želá si aj Harabina

Autor: Peter Paluda | 13.2.2012 o 22:18 | (upravené 13.2.2012 o 22:36) Karma článku: 31,12 | Prečítané:  6348x

Ako môže politik, ktorý tvrdí, že má v úcte právo a demokraciu s jej princípmi ľudovlády, obhajovať mohutné nedemokratické a protiprávne postupy predsedu najvyššieho súdu a podporovať ho v jeho ťažení zneužívajúcom postavenie, ktoré momentálne zastáva?

Buď ničomu nerozumiem alebo tu existuje skrytý komplot, ktorý sa z času načas podarí na chvíľočku a nejasne osvetliť nejakou tou Gorilou a na chvíľku zbadáme súvislosti, ktoré sme v skrytu duše zavrhovali ako tie nejnemožnejšie a najzvrátenejšie prepletence osudov ľudí, ktorých by sme k sebe a z tých dôvodov aké sú nám zrazu zjavené, nikdy nepriraďovali.

Chápeme, prečo ten a s tým, ako sa podarilo toto a hento a pochopíme dôvod rýchleho zcelebritenia, či naopak pádu, ako keď nazriete do jasnovideckej gule.

Osvetlené súvislosti dodajú zmysel tajomnu, ktoré dovtedy zastieralo vzťahy a väzby i ich výstupy.

Čo viaže Harabina a Fica, čo je jeden druhému dlžný a ako sú si jeden druhému zaviazaní?

V roku 2002 som podal prvé trestné známenie na Harabina a Fico sa ho ihneď zastal. Nevedel, čo je v tom trestnom oznámení, ale postavil sa na stranu Harabina. A tak to bolo takmer vždy, keď niekto čosi relevantné urobil proti nekalostiam Harabina. Napríklad, keď nepustil finančnú kontrolu ministra Mikloša na najvyšší súd a hrozil mu za to disciplinárny postih. Alebo keď ho v roku 2008 navrhol, vtedy, poslanec Lipšic, odvolať z ministerskej funkcie pre priateľstvo so Sadikim.

Čo to musí byť za sila, ktorá napriek preukázateľným prešľapom Harabina vedie Fica znovu a znovu k jeho obrane, hoci mal byť už dávno preč zo svojej funkcie?

Fico vie, len v mojom osobnom prípade, ku koľkým podlostiam a akému hrubému zneužitiu funkcií sa Harabin uchýlil, len aby si ukojil chtíč svojej pomsty, hoci verejnosti kričal, že všetko je podľa zakona. A Fico to vie.

Či to iba v Indii, keď sa zrazia dva vlaky, odstúpi minister dopravy? U nás bude predseda najpreferovanejšej politickej strany obhajovať pre demokraciu a právny štát neobhájiteľné? Alebo vari bude musieť prevelebný spáchať až hrdelný trestný čin v priamom prenose, aby ktosi sňal klobúk a kapituloval?

Nie som celkom naivný a preto mi, ako to lepidlo, vychádza iba moc a vplyv. Nič iné. U Harabina chápem, u Fica možno, u jeho voličov nie!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

TECH

Čili papričky môžu ľuďom predlžovať život

Štúdia naznačuje, že červené čili znižuje úmrtnosť.


Už ste čítali?